niedziela, 14 maja 2017

KRAKÓW: będą korki na Bora-Komorowskiego - kolejny etap budowy estakady

Już dziś w nocy zmieniona zostanie organizacja ruchu na alei Bora-Komorowskiego, na odcinku między ulicą Dobrego Pasterza a stacją benzynową przy centrum handlowym Krokus. Rozpoczyna się bowiem kolejny etap budowy estakady drogowej na tym ciągu, który spowoduje zamknięcie południowej nitki i zwężenie pasa ruchu.

Kierowcy jadący od strony ronda Polsadu skierowani zostaną, poprzez przełączkę, na jezdnię północną, którą będą poruszać się dwoma pasami ruchu. Dużo większe utrudnienia czekają kierowców jadących od strony Nowej Huty, ponieważ jezdnia dostępna dla nich będzie się zwężać do jednego pasa ruchu. Jest to spowodowane potrzebą wytyczenia tymczasowego buspasa, który ułatwi przejazd autobusom komunikacji miejskiej. Będzie się on zaczynał się będzie tuż przy skrzyżowaniu alei Bora-Komorowskiego z Dobrego Pasterza, a kończył w rejonie budowanej estakady. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać co najmniej do końca maja.

ZIKiT zaleca korzystanie z objazdów, np. przez aleję Jana Pawła II. W czerwcu prace przeniosą się na jezdnię północną. Zakończenie prac przy budowie estakady przewidziane jest na listopad.

fot. mapa Targeo

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane