sobota, 6 maja 2017

KRAKÓW: do Zakopanego pociągiem jeszcze szybciej?

PKP PLK ogłosiły niedawno przetarg na prace infrastrukturalne na linii Chabówka – Zakopane, obejmujące także budowę łącznicy omijającej stację w Chabówce. Realizacja zadania skróci podróż między Chabówką a Zakopanem o około 30 minut i pochłonie szacunkowo ponad 330 milionów złotych.

W ramach tej inwestycji w Chabówce powstanie nowy przystanek, ponadto wyremontowanych zostanie 12 stacji i przystanków. W Nowym Targu odnowiona zostanie kładka nad torami. Na trasie wymienione zostaną 44 kilometry torowiska, przebudowane będzie 18 mostów i 5 wiaduktów. Najważniejszą, i jednocześnie najtrudniejszą częścią inwestycji będzie budowa łącznicy w Chabówce, która wraz z pozostałymi dwiema łącznicami pozwoli skrócić czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego do nieco ponad 2 godzin. Ze względu na trudne ukształtowanie terenu łącznicę trzeba będzie budować częściowo na estakadzie, częściowo w wykopie.

PKP PLK planują, że wykonawca wyłoniony zostanie najdalej jesienią, a umowę w trybie "projektuj i buduj" uda się podpisać do końca roku. Wówczas realizacja prac będzie mogła zostać zakończona w 2021 roku.

fot. Wikimapia

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane