poniedziałek, 29 maja 2017

KRAKÓW: połączenie Kolei Ukraińskich do Lwowa już w sierpniu

Przed kilkoma dniami prezes Kolei Ukraińskich, Wojciech Balczun, poinformował na konferencji prasowej o planowanym uruchomieniu bezpośredniego połączenia tej spółki między Lwowem a Krakowem. Niewątpliwie jest to efekt zniesienia wiz na granicy polsko-ukraińskiej i oznacza, że już niebawem granicę w Medyce może zacząć przekraczać naprawdę duża liczba codziennych połączeń.

Nowe połączenie ma ruszyć 1 sierpnia. Na razie nie są znane szczegóły jego funkcjonowania, podlegające obecnie dyskusjom. Koleje Ukraińskie analizują wszystkie możliwości uruchamiania połączenia, jednak nie jest wykluczone, że do obsadzenia składu posłużą polskie wagony z systemem SUW 2000, pozwalająca na zmianę rozstawu osi bez konieczności wymiany wózków.

To zresztą nie jedyny pomysł ukraińskiego przewoźnika kolejowego. Dzięki zniesieniu wiz kolejnym krokiem ma być uruchomienie bezpośredniego połączenia do Rumunii, a w dalszej perspektywie poprawa komunikacji międzynarodowej w ogóle. Przykład dziennego połączenia z Ukrainy do Przemyśla, uruchomionego w grudniu pokazał, jak wielki potencjał drzemie w segmencie kolejowym na wschód od naszego kraju.

fot. Zik.ua

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane