poniedziałek, 8 maja 2017

KRAKÓW: zmiany na ulicy Doktora Twardego

Temat problemów komunikacyjnych na ulicy Doktora Twardego, arterii łączącej Krowodrzę z centrum miasta, pojawił się kilka miesięcy temu, kiedy zimą Wózkowa Masa Krytyczna zwróciła uwagę ZIKiT na chodniki notorycznie zastawione są przez samochody i brak bezpiecznych przejść dla pieszych, a także ich ogólny niedostatek na tym ciągu.

Wielu zapewne ucieszy się z nowych rozwiązań, jakie około 20 maja zaczną w tym obszarze funkcjonować. W kwietniu jeszcze powstał bowiem projekt zmienionej organizacji ruchu, która zakłada przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa ruchu różnych użytkowników z jednoczesnym brakiem konieczności likwidacji miejsc parkingowych. Zmiany zajdą na ciągu od Bratysławskiej d wiaduktu kolejowego. Na dodatkowej przestrzeni uzyskanej ze skrajnych pasów ruchu, znajdzie się około 70 miejsc parkingowych. Pozwoli to na uwolnienie chodnika i zorganizowanie na nim niczym niezakłóconego ciągu pieszo-rowerowego.

W ramach zmian pojawią się dodatkowe przejścia dla pieszych: przez Prądnicką (przy szpitalu) i Pielęgniarek. Istniejące przejście przez Doktora Twardego zostanie wyposażone w azyle dla pieszych, poprawiające bezpieczeństwo poruszania się pieszych uczestników ruchu.Tuż za skrzyżowaniem z Bratysławską wytyczony będzie nowy fragment buspasa, co stanowi ukłon w stronę pasażerów KMK.

fot. Anna Kaczmarz (Gazeta Krakowska)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane