poniedziałek, 29 maja 2017

LUBLIN: komunikacja zastępcza podczas remontu "siódemki"

10 czerwca rozpoczyna się modernizacja linii kolejowej numer 7 na odcinku między Garwolinem a Lublinem. Pociągnie to za sobą znaczne utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji kolejowej w północnej części województwa lubelskiego. PKP Intercity i Przewozy Regionalne uruchamiać będą zastępczo autobusy.

Pociągi PKP Intercity kursować będą trasą objazdową przez Lubartów, Parczew, Radzyń Podlaski, Łuków, Siedlce i Mińsk Mazowiecki z postojami we wszystkich tych miejscowościach. Autobusy zastępcze z Puław i Dęblina dowozić będą do Łukowa, natomiast dla podróżnych z Nałęczowa zastępczo uruchamiane będą kursy do Lublina. Dla składów jadących ze strony Radomia uruchomione będą bezpośrednie autobusy Dęblin - Lublin, z postojami w Puławach i Nałęczowie. PKP Intercity nie będzie obsługiwać czasowo stacji w Pilawie.

Przewozy Regionalne także uruchomią coś na kształt komunikacji zastępczej, choć w porównaniu do uruchamianych obecnie 10 pociągów w dni robocze, zaledwie 4 pary autobusów to jakaś kpina. Godziny kursowania także nie wyglądają ciekawie. W dodatku autobusy ​nie obsłużą przystanków osobowych Stasin Polny, Czesławice, Puławy Chemia oraz stacji Puławy Azoty. Od strony Warszawy z kolei komunikację zastępczą wprowadzą także Koleje Mazowieckie.

Ciężkie miesiące przed Lublinem. Prawdopodobnie DK19, łącząca Lublin w Warszawą, tonąć będzie w tym czasie w korkach...

fot. Mapa projektów RPO

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane