poniedziałek, 15 maja 2017

MAŁOPOLSKA - ŚLĄSK: podsumowanie specjalnych połączeń do Zakopanego

Długi weekend majowy był okazją do uruchomienia specjalnych połączeń kolejowych do Zakopanego. Od strony Krakowa pojechały składy Kolei Małopolskich, natomiast z Katowic przyspieszony "Giewont" Kolei Śląskich.

Połączenia kursowały w sobotę 29 kwietnia oraz w środę, 3 maja. Pogoda nie była zbyt zachęcająca, tym bardziej efekty wprawiają w osłupienie! Z połączenia Kolei Małopolskich skorzystało w sumie 337 osób. 29 kwietnia z pociągu na trasie Kraków - Zakopane skorzystało 163 osoby, a 3 maja 174 osoby. Jak zapewnia prezes Kolei Małopolskich, Grzegorz Stawowy, podobną ofertę przewoźnik planuje na każdy długi weekend tego roku. Chodzi o Boże Ciało w czerwcu oraz o weekend z 15 sierpnia. Być może dodatkowe pociągi specjalne wyruszą w trasę także w Boże Narodzenie i Sylwestra.

Koleje Śląskie mogą pochwalić się podobnym sukcesem. Najwięcej pasażerów pojechało inauguracyjnym kursem z Katowic do Zakopanego w sobotę rano. W sumie z pociągu "Giewont" skorzystało 450 pasażerów. To otwiera drogę do działania zwłaszcza, że przewoźnik nie składa broni i widzi w takim pociągu szansę na sukces. Koleje Śląskie planują uruchamianie sezonowego pociągu na tej trasie od nowego rozkładu jazdy.

Ostateczne efekty uruchomienia specjalnych pociągów pozwalają dostrzec braki w połączeniach. Jeśli dołożyć do tego planowane i już prowadzone przez PKP PLK inwestycje w infrastrukturę można oczekiwać, że kolejne "edycje" pociągów do Zakopanego spotkają się z porównywalnym, a nawet większym zainteresowaniem.

fot. Silesia InfoTransport

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane