wtorek, 16 maja 2017

MAŁOPOLSKA: w czerwcu rusza łącznica kolejowa w Suchej Beskidzkiej

Wszystko wskazuje na to, że od 11 czerwca pociągi z Krakowa do Zakopanego, zamiast zmieniać czoło w stacji Sucha Beskidzka, zaczną kursować nową łącznicą z obsługą przystanku Sucha Beskidzka Rynek. Taki wniosek można wysnuć z rozkładu jazdy publikowanego przez PKP PLK.

Zmiana ta pozwoli na skrócenie czasu przejazdu całej trasy o około 20 minut, w przypadku pociągów pospiesznych, oraz o kwadrans w odniesieniu do pociągów osobowych. Przykładowo pociąg EIC Tatry pojedzie z Krakowa do Zakopanego w czasie 2 godzin i 48 minut, co stanowi 23 minuty mniej niż obecnie. Jest to oczywiście i tak dłużej niż autobusem, ale wszyscy wiemy, jak czasem potrafi wyglądać "zakopianka". Do pełni sukcesu jeszcze tylko otwarcia łącznicy w Krakowie i Chabówce, przy czym to pierwsze już niebawem.

Prace przy budowie łącznicy w Suchej Beskidzkiej zakończyły się pod koniec 2016 roku. W ramach zadania, które realizowała Skanska, powstało nowe torowisko wraz z przystankiem Sucha Beskidzka Rynek. Na rzece Stryszawce zbudowano nowy most i nasypy wzmocnione murami oporowymi. Obok peronu powstał także parking. Projekt obejmował także przebudowę czterech przejazdów kolejowo-drogowych w mieście.

fot. Skanska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane