środa, 10 maja 2017

ŁÓDŹ: na Retkinii powstanie nowy przystanek ŁKA

W ramach rozwoju sieci Łódzkie Kolei Aglomeracyjnej UMWŁ planuje, w ramach perspektywy budżetowej 2014 – 2020 utworzenie kilku kolejnych przystanków dla pociągów regionalnych. Jeden z nich powstanie na sporym łódzkim osiedlu Retkinia, co zapewni jego mieszkańcom dodatkowe możliwości szybkiego poruszania się na terenie samej Łodzi, ale też aglomeracji łódzkiej.

Nowy przystanek Łódź Retkinia ma się znaleźć między Łodzią Kaliską a Lublinkiem na planowanej do zmodernizowania linii kolejowej 14 w kierunku Pabianic, w rejonie skrzyżowania Maratońskiej z Retkińską. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

W międzyczasie powstać ma jeszcze kilka nowych przystanków na terenie łodzi w ramach projektu „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego – etap II, faza I”. Zwycięzcą przetargu w tej sprawie jest konsorcjum IDOM Inżynieria Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. – IDOM Consulting, Engineering, Architecture S.A.. Trwa przygotowanie dokumentacji projektowej w tej sprawie.

fot. Kolumna24.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane