czwartek, 4 maja 2017

RZESZÓW: przegubowce dla stolicy Podkarpacia - przetarg ogłoszony

Kilka dni przed długim majowym weekendem Miasto Rzeszów rozpisało przetarg na dostawę dla MPK Rzeszów 40 nowych autobusów. Dotąd do miasta trafiały wyłącznie pojazdy krótkie, nie licząc kilku 15-metrowych "deskorolek" od Solarisa, kupionych już w 2000 roku. Tym razem chodzi o dziesięć autobusów standardowych (12 metrów) i aż 30 18-metrowych przegubowców! Cóż, w rzeszowskich autobusach robi się coraz ciaśniej, stąd decyzja nie dziwi. Na realizację zamówienia przewidziano od 6 do 11 miesięcy od podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu.

Pojazdy krótkie mają być dostarczone w ciągu pół roku - ich koszt oszacowano na 9,8 milionów złotych netto. Przegubowce z kolei mają trafić do Rzeszowa w ciągu 11 miesięcy. Wartość tychże wyceniono na 39 milionów złotych netto. Termin składania ofert w przetargu mija z dniem 1 czerwca. Warunkiem udziału w przetargu danego producenta jest dostarczenie przez oferenta w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej trzy autobusy jednoczłonowe klasy midi lub maxi, zasilane olejem napędowym. W kwestii autobusów przegubowych chętni muszą wykazać się dostawą minimum 5 tego typu pojazdów z silnikiem Diesla. Całość zamówienia (obie części) oceniona będzie pod kątem ceny (60%), parametrów technicznych (28%) oraz oceny zużycia energii oraz emisji CO2 i zanieczyszczeń (12%).

Przypomnę tylko, że w Rzeszowie na ulicach spotkać można tylko jednego przegubowca. Jest to Jelcz M181MB z 1996, noszący numer taborowy 640, który ostał się jako ostatni z 4 "zelmerów" w stolicy Podkarpacia. 

fot. Rzeszow4u.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane