wtorek, 23 maja 2017

ŚLĄSKIE: Dartem do Zwardonia i Raciborza?

W ramach korekty rozkładu jazdy na polskiej kolei, od 11 czerwca na Śląsku nowoczesne pociągi ED161 Dart z Pesy dojadą w barwach PKP Intercity do kolejnych miast. Jest to związane z zamknięciem trasy Warszawa - Lublin na czas remontu, co spowoduje przeniesienie wszystkich Dartów na inne relacje w kraju.

Tak więc od 11 czerwca codziennie kursować będą Darty w obsadzie pociągu TLK Wysocki z Warszawy Wschodniej, który kursować będzie po południu. Z kolei odjazd z Raciborza do stolicy zaplanowano na 6:30 rano. Podróż potrwa około 6 godzin.

Do Zwardonia Darty docierać będą jako IC Inka z Warszawy w weekendy, od piątku do niedzieli. Wyjazdy z Warszawy zaplanowano o 8:15 rano, natomiast ze Zwardonia o 15:13. Nie wróżę jednak temu połączeniu sukcesu, ponieważ właściwie nie będzie możliwości przesiadki w Zwardoniu na pociągi w kierunku Żyliny. Między pociągiem z Warszawy a składem na Słowację będzie 80 minut przerwy, natomiast w kierunku powrotnym możliwości przesiadki nie będzie w ogóle. Wątpię, by Żywiec był w stanie wygenerować zadowalające potoki pasażerskie, jako że Żywiecczyzna nie jest nadrzędnym kierunkiem wakacyjnych wypadów Polaków.

To nie jedyne trasy, na które trafią jednostki Pesa Dart. O kolejnych już niebawem.

fot. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane