wtorek, 2 maja 2017

ŚLĄSKIE: przesuną przystanek Bytom Północ?

Na przemieszczeniu przystanku kolejowego Bytom Północ zależy bardzo Kolejom Śląskim. Sprawa jest na tyle ważna, że jak pisze portal Silesia Info Transport, odbyło się w tej sprawie już spotkanie robocze w siedzibie Kolei Śląskich. Zmiana lokalizacji stacji niesie za sobą właściwie same korzyści, toteż spodziewać się należy, że ostatecznie zostanie przychylnie zaopiniowana.

Obecna lokalizacja przystanku Bytom Północny stanowi niejako pozostałość po jej wcześniejszej funkcji, ograniczającej się do obsługi nieczynnej dziś kopalni węgla kamiennego w Stroszku. Daleko jest wszędzie: do centrum handlowego, do terenów mieszkaniowych, do przystanków komunikacji zbiorowej. Do korzystania z kolei w tym miejscu nie zachęca również stan dróg prowadzących do peronów. Koleje Śląskie zaproponowały trzy potencjalne nowe lokalizacje dla przystanku Bytom Północny, przy czym największy poklask zyskał pomysł umiejscowienia go w rejonie ulicy Strzelców Bytomskich, a więc w rejonie przystanków tramwajowych i autobusowych Stroszek Kopalnia i jednocześnie w pobliżu M1 Bytom. Co z tym fantem zrobią PKP PLK i Miasto Bytom?

Biorąc pod uwagę płynące szerokim strumieniem korzyści z takiego rozwiązania można podejrzewać, że ostatecznie znajdą się środki na przemieszczenie przystanku Bytom Północ. Poza generalnie zwiększeniem jego potencjału byłby to również dobry krok w kierunku integracji transportu publicznego w aglomeracji górnośląskiej, która już dawno powinna postępować, a jak jest - każdy widzi.

fot. Agencja Gazeta

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane