niedziela, 7 maja 2017

SZCZECIN: trasa do Polic z decyzją środowiskową

Modernizacja linii kolejowej 406, łączącej Szczecin z Policami, uzyskała pozytywną decyzję środowiskową. Oznacza to, że po skutecznym przeprowadzeniu postępowania projektowego i przetargu na wykonanie prac w Szczecinie powstanie w końcu prawdziwa kolej miejska.

Projekt infrastrukturalny pod nazwą „Modernizacja linii kolejowej nr 406 na odcinku Szczecin Główny – Police, gdzie inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe, to bodaj najważniejszy i najbardziej oczekiwany etap stworzenia miejskiej kolei w stolicy Pomorza Zachodniego. Uruchomienie kolei na tym odcinku nie tylko zapewni wygodne i szybkie przemieszczanie się w obrębie całego miasta, ale też połączy Szczecin z największym miastem aglomeracji, silnie z nim związanym. Na etapie wydawania decyzji środowiskowej stwierdzono jednocześnie brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na środowisko.

W ramach modernizacji tej linii powstanie m.in. drugi tor między Dworcem Głównym a stacją Szczecin Turzyn. Zmodernizowane zostaną obiekty inżynieryjne, zabudowany będzie nowoczesny system sterowania ruchem. Perony, zarówno te przebudowywane, jak i powstające w nowych lokalizacjach, zostaną dostosowane do taboru planowanego do zakupu przez zarząd województwa zachodniopomorskiego do obsługi sieci SKM.

Inwestycja ma być zrealizowana w latach 2018-2022. Przetarg na dokumentację projektową z kolei PKP PLK zamierzają ogłosić jeszcze w 2017 roku. Ostatnie pociągi pojechały tą trasą ostatniego dnia września 2002 roku.

fot. szczecin.fotopolska.eu

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane