poniedziałek, 1 maja 2017

WARSZAWA: LEO Express coraz bliżej Polski

Wygląda na to, że coraz bliżej jest pojawienia się na polskich torach prawdziwej kolejowej konkurencji, Czeski LEO Express uzyskał bowiem niezbędny do świadczenia przewozów na terenie naszego kraju Certyfikat Bezpieczeństwa w części B, wydawany przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Certyfikat ten upoważnia przewoźnika do korzystania z polskiej infrastruktury kolejowej.

Uzyskanie certyfikatu stanowi zwieńczenie pierwszej fazy procesu administracyjnego, którego celem jest uruchomienie międzynarodowych połączeń kolejowych. LEO Express chce tak skonstruować rozkład jazdy, by zapewnić dogodny transport transgraniczny pomiędzy Czechami i regionami Polski. Przewoźnik rozpoczął już nawet kolejny etap przygotowań do rozpoczęcia przewozów. Trwa ubieganie się o dopuszczenie elektrycznych zespołów trakcyjnych do ruchu w Polsce.

Ostatnim etapem będzie wystąpienie przez LEO Express o wydanie decyzji o otwartym dostępie dla wybranych tras kolejowych. W gruncie rzeczy od jego przyznania zależy powodzenie całej akcji. Wcale nie zdziwię się, jeśli właśnie na tym etapie LEO Express zostanie zablokowany...

fot. LEO Express

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane