czwartek, 11 maja 2017

WARSZAWA: pętla na Placu Narutowicza zostaje

Jak poinformowała w ubiegłym tygodniu stołeczna Gazeta Wyborcza, pętla tramwajowa nie zniknie z placu Narutowicza na Starej Ochocie. Będzie ona pełnić docelowo funkcję okresową i posłuży tramwajom turystycznym, choć niewątpliwie dzięki jej zachowaniu uda się niejednokrotnie uratować sytuację komunikacyjną w tej części miasta, tak sądzę. Przebudowa placu mimo wszystko będzie, a na razie trwają poszukiwania projektanta remontu tego miejsca.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wysłał już ogłoszenie o przetargu do dziennika Unii Europejskiej. W ramach inwestycji istniejąca pętla zostanie zmniejszona, co w praktyce oznaczać będzie ograniczenie jej do jednego toru. Za takim rozwiązaniem opowiedział się m.in. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej. W ramach przebudowy na placu Narutowicza z trzech pasów jezdni zrobione zostaną dwa, które dodatkowo zostaną zwężone do 3,25 metra szerokości.

Nie powstaną także planowane wcześniej pawilony usługowe od strony Akademickiej. Na placu przybędzie zieleni, pojawią się najpewniej pergole do obsadzenia pnączami, dodatkowo zaplanowano wybudowanie tam fontanny, będącej miejscem relaksu i spotkań. Projekt ma być gotowy jeszcze w tym roku, natomiast miasto planuje realizację inwestycji wstępnie na tok 2018. Rada Miasta Warszawy zarezerwowała na ten cel w budżecie miasta 25 milionów złotych.

fot. Przemysław Kanadys (mapio.net)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane