sobota, 27 maja 2017

WARSZAWA: PKP Intercity boi się utraty pasażerów z magistrali E20

Pierwotnie modernizacja magistrali kolejowej E20 miała pociągnąć za sobą zarówno znaczne wydłużenie czasu podróży, jak i niekorzystne dla pasażerów warunki taryfowe. PKP Intercity nie planowało bowiem obniżek, które w jakiś sposób mogłyby wynagrodzić pasażerom niedogodności. Okazuje się jednak, że zwyciężyła obawa o utratę pasażerów, i podwyżek cen nie będzie. Bilety miały zdrożeć z uwagi na prowadzenie pociągów objazdami.

Ostatecznie zatem, dla pasażerów podróżujących na trasie Warszawa – Poznań PKP Intercity przygotowało ofertę w ramach promocji "Bilet Taniomiastowy". Od czerwca bilety na pociągi TLK i IC, kursujące objazdami, będą o około 10% tańsze. To wprawdzie zaledwie kilka złotych, ale zawsze coś. Najgorsze jest to, że to dalej mało atrakcyjna oferta...

Pojawia się jeszcze jeden szkopuł. Istnieje w PKP IC oferta "Wcześniej - Taniej", gdzie przy wcześniejszym zakupie można nabyć bilet jeszcze taniej. Zamiast 54,90 (po obniżce specjalnej) można kupić bilet już poniżej 50 złotych. Jak zapewnia PKP IC, oferta będzie dobierana indywidualnie tak, by podróżny nabył bilet w najniższej dostępnej cenie.

fot. Rynek Infrastruktury

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane