czwartek, 15 czerwca 2017

BIAŁYSTOK: już w sobotę wracają pociągi wakacyjne do Walił

Po ubiegłorocznym sukcesie sezonowych połączeń pasażerskich linia 37, między Białymstokiem a stacją Waliły, już w najbliższą sobotę ponownie na trasę wyjadą spalinowe szynobusy. W tym roku kursować będą dłużej. bo aż do 15 października.

W ubiegłym roku, po 16 latach od zawieszenia kursowania pociągów, sezonowe kursy realizowano od lipca do początku października, w soboty i niedziele. Z kursów tych skorzystało ponad 2500 pasażerów. Na fali tego sukcesu województwo wraz z samorządami lokalnymi wygospodarowało środki na rozszerzenie oferty. Od soboty będą więc dwie pary w ciągu dnia. Z Białegostoku pociągi odjadą o 9:27 i 16:02, natomiast z Walił o 10:28 i 17:00. Ponadto zaplanowano uruchomienie dodatkowych połączeń dla obsługi lokalnych wydarzeń w dniach 14, 29 lipca oraz 2 września. Czas przejazdu wyniesie 47 minut. Pociągi obsłużą stacje pośrednie: Białystok Fabryczny, Kuriany, Zajezierce, Żednia i Sokole Białostockie.

Województwo Podlaskie wyliczyło, że całe przedsięwzięcie pochłonie około 100 tysięcy złotych. Połowę wyłoży samorząd wojewódzki, reszta zostanie rozłożona na zainteresowane jednostki samorządu lokalnego, a więc miasta i gminy na trasie przejazdu. Będą do Białystok, Gródek, Supraśl, Michałów i Zabłudów.

fot. Marcin Koczorowski (Kolejowe Podlasie)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane