poniedziałek, 26 czerwca 2017

GDYNIA: na Open'er Festival 2017 autobusem i pociągiem!

Rusza kolejna edycja Open'er Festiwal w Gdyni. To kilkudniowe święto muzyczne to nie tylko koncerty i wydarzenia odbywające się na lotnisku Gdynia-Kosakowo, ale także liczne atrakcje Gdyni, Gdańska i Sopotu. Warto więc zainteresować się, jeżeli oczywiście wybieracie się na tę imprezę do Trójmiasta, usługami transportu zbiorowego w aglomeracji.

Uczestnicy Open'era mogą korzystać ze specjalnego 6-dniowego karnetu ważnego wyłącznie w pociągach PKP SKM w Trójmieście, a także 24- i 72-godzinnych biletów metropolitalnych ważnych we wszystkich środkach transportu tj. autobusach, tramwajach i trolejbusach ZKM w Gdyni, ZTM w Gdańsku i MZK Wejherowo oraz w pociągach PKP SKM w Trójmieście (w tym na linii PKM) i Przewozów Regionalnych. Po szczegółowe informacje odsyłam na strony przewoźników.

W samej Gdyni, dla osób dojeżdżających na teren festiwalu, zaplanowano kursowanie, wzorem lat ubiegłych, darmowej linii autobusowej. Obowiązywać będzie trasa między Dworcem Głównym w Gdyni a przystankiem Wąwóz Ostrowicki, od strony ulicy Zielonej, przy kosakowskim lotnisku. Linią Open'er Festival pojechać można na podstawie biletu wstępu na imprezę lub festiwalowej opaski. Będzie ona kursować w następujących godzinach:

  • 27 czerwca - od 8:00 do ok. 2:00 dnia następnego,
  • 28 czerwca - od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
  • 29 czerwca - od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
  • 30 czerwca - od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
  • 1 lipca - od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
  • 2 lipca - od 6:00 do 14:00
Poza tym dojazd na teren festiwalu umożliwiają regularne linie ZKM Gdynia. Od strony wejścia dla pieszych od ulicy Zielonej obsługiwany jest przez linie 163, 196, 309 i N10 przystanek Wąwóz Ostrowicki (na żądanie). Od strony Kosakowa dojazd do przystanku Kosakowo-Urząd Gminy zapewniają linie 105, 146, 165, 173, N65. W dniach 1 i 2 lipca zwiększona zostanie ponadto częstotliwość kursowania linii 146, łączącej centrum Gdyni z Kosakowem. Ma to na celu ułatwienie wyjazdu wszystkim festiwalowiczom.


W noce festiwalowe uruchamiane będą dodatkowe kursy linii nocnych na terenie Gdyni, zależnie od potrzeb. Także w ramach linii N65 uruchomione zostaną także dodatkowe kursy Pogórza Górnego w do Rewy przez Kosakowo, Pierwoszyno i Mosty.

fot. pochodzi z galerii Open'er 2016

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane