czwartek, 1 czerwca 2017

KRAKÓW: aleja 29 Listopada będzie przebudowana!

Wreszcie! Nareszcie! Po latach gehenny aleja 29 Listopada w Krakowie doczeka się przebudowy. ZIKiT podpisał już umowę na kompleksową modernizację blisko 3 kilometrów drogi, od Opolskiej do granic miasta. Już niedługo zostanie ona rozbudowana do dwóch, a miejscami trzech, pasów w każdym kierunku!

W ramach inwestycji powstaną nowe skrzyżowania, infrastruktura dla rowerzystów i pieszych. Przetarg na realizację zadania wygrała firma STRABAG S.A. Prace będą realizowane w systemie „Zaprojektuj i zbuduj”. Dokumentacja projektowa ma być gotowa w rok od podpisania umowy, natomiast z nowej drogi kierowcy będą mogli skorzystać już w 2020 roku.

Teraz więcej o samym projekcie. Zjazd ze skrzyżowań ułatwią wydzielone pasy do lewoskrętu lub drogi serwisowe. Wszystkie przejazdy przez jezdnie zyskają sygnalizację świetlną. Na trasie pojawią się także buspasy, które ułatwią komunikację aglomeracyjną i pozwolą autobusom szybciej docierać do pętli tramwajowej na Górce Narodowej.

Projekt pn. „Rozbudowa al. 29 Listopada na odcinku od ul. Opolskiej do granicy miasta Krakowa”, współfinansowany  jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Umowa opiewa na 94 897 131,26 złotych brutto i będzie dofinansowana na poziomie 85% środków kwalifikowanych, tj. w wysokości 75 815 045,64 złotych.

fot. Radio Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane