niedziela, 11 czerwca 2017

KRAKÓW: kolejny sezon KLM startuje za dwa tygodnie

25 czerwca wystartuje kolejny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej. W każdą niedzielę i święto zabytkowe tramwaje wozić będą Krakowian i turystów ulicami miasta, a dodatkowo kilkakrotnie uruchamiane będą okolicznościowe linie autobusowe. I tak aż do 24 września.

W tym roku tramwajowa linia 0 kursować będzie w dwóch wersjach. Wariant pierwszy przewiduje kursy pomiędzy Muzeum Inżynierii Miejskiej na św. Wawrzyńca a Kopcem Wandy, drugi natomiast operować będzie między MIM a Cichym Kącikiem. Można więc zauważyć, że w tym względzie nic się nie zmieni.

Autobusy zabytkowe pojawią się w Krakowie pięciokrotnie. 25 czerwca kursować będzie z Cichego Kącika, trasą okrężną przez Podgórze, linia 190. 22 lipca pojawi się linia 123bis, kursująca między Mistrzejowicami a Szpitalem Żeromskiego. 15 sierpnia linia D połączy Cracovię z Wieliczką, natomiast 3 września na ulice wyjedzie nieodżałowana linia 119, którą jak dawniej będzie się można przejechać z Dworca Głównego na Borek Fałęcki.

Finał Krakowskiej Linii Muzealnej 2017 zaplanowano na 24 września, kiedy poza linią tramwajową 0 pojawią się w mieście aż dwie linie autobusowe. Linia 198 połączy dworzec Kraków Płaszów z Aleją Przyjaźni, z kolei linia M pojedzie z Muzeum Inżynierii Miejskiej na Mały Rynek.

Organizatorem corocznej, wielotygodniowej imprezy, są tradycyjnie: Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych, ZIKiT Kraków i MPK Kraków.

fot. Piotr Recław, muzealna.org (mat. prasowe)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane