niedziela, 25 czerwca 2017

KRAKÓW: za kilka dni otwarcie nowego odcinka Wschodniej Obwodnicy!

Dobra wiadomość dla kierowców w Krakowie. Niemal miesiąc przed terminem, bo już w czwartek, 29 czerwca, otwarty zostanie kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Krakowa między węzłami Rybitwy a Igołomska. Takie jest oficjalne stanowisko Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa nowej drogi, będącego docelowo częścią drogi S7 z Warszawy na południe Małopolski, rozpoczęła się w lipcu 2014 roku. Trasa liczy 4,4 kilometra długości, a najważniejszym jej elementem jest dwuczęściowy most nad Wisłą. Budowla ta składa się de facto z dwóch mostów o długości 706 i 695 metrów. Oba podwieszone zostały na 64 linach, zamocowanych na pylonach w kształcie litery A.

Poza drogą zabudowano dwa węzły drogowe oraz przebudowano torowisko tramwajowe do Pleszowa, w rejonie Węzła Igołomska. Całość kosztowała niemal 530 milionów złotych. Kolejny fragment obwodnicy to bardzo istotny element ruchu tranzytowego w mieście. Pozwoli ominąć centrum w drodze do Nowej Huty, odciąży Nowohucką i inne ulice. Pozwoli z łatwością dotrzeć do autostrady A4 z kierunku Proszowic i Buska-Zdroju. Jednak prawdziwą rewolucją będzie dopiero uruchomienie dalszego odcinka trasy, między Węzłem Igołomska a drogą krajową 7.

fot. Aerial Media

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane