czwartek, 15 czerwca 2017

POZNAŃ: MPK kupuje autobusy - trwa przetarg

W Poznaniu trwa właśnie przetarg na sporą dostawę autobusów. To bodaj największe tegoroczne zamówienie poznańskiego przewoźnika. MPK chce kupić 37 autobusów, w tym 18 przegubowych. Wszystkie one mają pochodzić od jednego producenta.

Poza 18 przegubowcami MPK zamierza nabyć 19 pojazdów standardowych. Wszystkie one mają posiadać silniki z normą Euro 6. W pierwszej kolejności przewoźnik oczekuje dostawy autobusów przegubowych - w terminie do 11 miesięcy od podpisania umowy. Dalej, do 16 miesięcy, do miasta trafić mają autobusy 12-metrowe. Od oferentów wymagane jest posiadanie środków finansowych w wysokości 5 milionów złotych i ubezpieczenie od czynności związanych z przetargiem minimum na 3 miliony.

Zwycięzca zostanie wyłoniony w oparciu o kryterium ceny (60%), parametrów technicznych (30%), dodatkowo punktowane będą też warunki gwarancji i serwisu (5%) oraz gotowość techniczna (5%). Oferty przyjmowane są do 11 lipca. Wkrótce potem będzie wiadomo, kto ma szansę dostarczyć do Poznania kolejne zielone autobusy.

fot. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane