czwartek, 29 czerwca 2017

RZESZÓW: kolejowe wakacje na Podkarpaciu

W ubiegłą sobotę w województwie podkarpackim pojawiły się tradycyjne pociągi sezonowe, zapewniające połączenia Rzeszowa z wieloma turystycznie atrakcyjnymi rejonami tego województwa. Kursować zaczął weekendowy pociągi do Zamościa przez całe roztocze, a więc Lubaczów i Horyniec-Zdrój (odjazdy o 7:05 do 27 sierpnia), ale najwięcej nowości czeka nas dopiero w sobotę.

Od 1 lipca funkcjonować zaczną dwa połączenia sezonowe, w tym jedno międzynarodowe. Do 2 września, w każdą sobotę i niedzielę, o godzinie 5:53 z rzeszowskiego dworca wyruszać będzie pociąg Wojak Szwejk do słowackich Medzilaborzec, przez Krosno, Sanok i Łupków. Przejechanie całej trasy potrwa 4,5 godziny. Powrót ze stacji Medzilaborce zaplanowano na 17:48 (w Rzeszowie 22:05). Dodatkowo w soboty kursować będzie połączenie Medzilaborce - Sanok, z myślą o słowackich turystach i osobach wypoczywających w zachodniej części Bieszczadów, według następującego rozkładu:

  • Medzilaborce (10:31) – Sanok (12:16),
  • Sanok (15:50) – Medzilaborce (17:35),
Przejazd całej relacji kosztować będzie 21,60 zł (do Łupkowa) i 1 euro za przejsciówkę do stacji Medzilaborce. A stamtąd można kontynuować podróż wgłąb Słowacji regularnymi pociągami Kolei Słowackich (Zeleznicna Sprava Slovensko).

Nowością będzie także weekendowe połączenie Rzeszowa z Sandomierzem. Od 1 lipca do 27 sierpnia, w każdą sobotę i niedzielę o 7:18 na tę trasę wyruszać będzie klimatyzowany szynobus. Jazda potrwa zaledwie 1 godzinę i 44 minuty. Z Sandomierza skład będzie odjeżdżać o 16:53, by po 1 godzinie i 40 minutach jazdy, o 18:33, zameldować się w Rzeszowie. 

Wszystkie pociągi obsługują Przewozy Regionalne na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

fot. Humenne24.sk

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane