piątek, 23 czerwca 2017

TRÓJMIASTO: wakacyjny TLK Foka z Gdyni do Helu

Jakby komuś było mało połączeń sezonowych na Półwysep Helski, PKP Intercity przygotowało także coś specjalnego. Od jutra dworzec Gdynia Główna i stację końcową w mieście Hel połączy codzienny pociąg TLK Foka, który powiedzie wszystkich chętnych z pociągów dalekobieżnych na przykład, każdego dnia aż do 31 sierpnia.

To racjonalne podejście do tematu zwłaszcza, że całe zastępy wagonów z nocnych pociągów stoją na Helu całymi dniami i smażą się na słońcu. TLK Foka zatrzyma się na stacjach w Pucku, Władysławowie, Chałupach, Kuźnicy, Jastarni i Juracie. Podróż zajmie dwie godziny. Odjazdy z Helu do Gdyni zaplanowano na 10:12. Kurs Foki z Gdyni wyruszać będzie o 17:46.

Godziny kursowania: w miarę. Czas jazdy: tragiczny! Niemal wszystkie pociągi regionalne Przewozów Regionalnych i Arrivy pojadą sporo krócej, mimo większej liczby zatrzymań. Nie wróżę temu połączeniu rewelacyjnych wyników, raczej posłuży ono tym, którzy nabywać będą bilety łączone na pociągi PKP Intercity, aczkolwiek w okolicach godziny 13. niewiele sensownych pociągów z Gdańska odchodzi, no chyba że do Warszawy.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane