czwartek, 8 czerwca 2017

WROCŁAW: gminy wspierają Wrocławską Kolej Aglomeracyjną

Wrocławska Kolej Aglomeracyjna ma szansę rozhulać się na wielką skalę, bowiem ponad 20 gmin wokół stolicy Dolnego Śląska podpisało w ubiegłym tygodniu list intencyjny z deklaracją współpracy z władzami województwa dolnośląskiego przy jej tworzeniu i finansowaniu. Odkąd na mapie kolejowej Wrocławia pojawiło się miejskie połączenie centrum z Wojnowem (choć ciągle jeszcze dość kulawe), idea rozwoju kolei w aglomeracji coraz bardziej ożywia lokalne władze.

Dolny Śląsk to jeden z tych regionów, gdzie z roku na rok sytuacja w segmencie kolei regionalnej poprawia się. Powstanie WKA z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju siatki połączeń i ich zadowalającej częstotliwości zwłaszcza, że liczne gminy chcą się zwyczajnie do tego dokładać. Nowe połączenia mają zostać ponadto skoordynowane z lokalnym transportem zbiorowym, a dodatkowo wokół Wrocławia ma powstać związek aglomeracyjny, co jest rozwiązaniem absolutnie pionierskim w naszym kraju.

List intencyjny podpisali przedstawiciele gmin: Borowa, Czernica, Długołęka, Miękinia, Oława, Wisznia Mała, Żórawina i Siechnice, miasta i gminy: Brzeg Dolny, Jelcz Laskowice, Kąty Wrocławskie, Oborniki Śląskie,  Prusice,  Strzelin, Środa Śląska, Trzebnica, Wołów, Żmigród a także miasta Oleśnica oraz Oława. No to się będzie działo...


fot. UMWD

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane