wtorek, 25 lipca 2017

BYDGOSZCZ: pół tysiąca tramwajów od PESY

PESA Bydgoszcz ma powód do dumy. W tym roku wyprodukuje 500. tramwaj. Jubileuszowy wóz trafi do Bydgoszczy w ramach ostatniego zamówienia. Żaden inny producent taboru tramwajowego nie może pochwalić się takim sukcesem na krajowym podwórku, co firma znad Brdy.

Tramwaje z Pesy jeżdżą w Gdańsku, Elblągu, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, a nawet w Tramwajach Śląskich. Najpopularniejszym modelem jest Swing, który znajdziemy też w bułgarskich miastach, ale Jazzy rosną w siłę. Pierwszy był Tramicus, a zaczęło się od Elbląga, który dał Pesie szansę i podpisał z nią umowę na sześć 3-członowych pojazdów 121N. Stało się to 11 sierpnia 2005 roku. Cała produkcja i dostawa zrealizowane zostały w roku 2006.

Pięćsetny tramwaj do Bydgoszczy dotrze w ramach umowy na 18 składów, opiewającej na ponad 140 milionów złotych. Tramwaje te będą praktycznie identyczne z tymi, jakie na ulice miasta trafiły w trakcie ostatniej dostawy. Jubileuszowy wóz spotkamy na ulicach Bydgoszczy jeszcze w tym roku.

fot. Ryszard Piech (Railway Gazette)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane