środa, 26 lipca 2017

CZĘSTOCHOWA: przetarg na modernizację torowisk w mieście

Częstochowskie MPK ogłosiło przed kilkoma dniami przetarg na zaprojektowanie i wykonanie prac związanych z przebudową torowisk tramwajowych. W sumie remontowane będzie około 13,5 kilometrów toru pojedynczego, głównie w północnej części miasta.

W ramach inwestycji przebudowane mają zostać obie pętle tramwajowe w Dzielnicy Północ. Pierwszy remontowany odcinek obejmie trasę od pętli Fieldorfa-Nila do rejonu Promenady. Sama pętla zostanie przesunięta i przebudowana na dwutorową. Pojawi się nowa podstacja i nowy przystanek w rejonie tunelu tramwajowego przy pętli Kiedrzyńska. Dodatkowo wykonawca będzie musiał opracować i wykonać przedłużenie torowiska za rozjazdy na Fieldorfa-Nila, potrzebne przy ewentualnym wydłużeniu trasy w kierunku dzielnicy Kule. Drugi odcinek obejmie trasę od momentu styku z odcinkiem pierwszym (słup nr 714) do alei Jana Pawła II. W tym zadaniu przebudowana zostanie także pętla przy Kiedrzyńskiej. Odcinek trzeci obejmuje torowisko od alei Jana Pawła II do ronda Mickiewicza, natomiast czwarty fragment obejmie węzeł przed zajezdnią tramwajową wraz z przebudową infrastruktury sieciowej i torowej na terenie samej zajezdni. Remont prowadzony będzie też na odcinku od alei Pokoju do alei Wojska Polskiego, wraz z pętlą tramwajową PKP Raków, która dorobi się drugiego toru. .

W trakcie prac zaplanowano, że przy wyłączeniu trasy do Fieldorfa-Nila i do Walcowni, tramwaje nie będą tam kursowały. Realizacja odcinków w śródmieściu zakłada realizację rozkładu jazdy po jednym czynnym torze. Termin składania ofert mija 21 sierpnia. Zgodnie z założeniami, roboty torowe mają zostać zrealizowane w terminie 24 miesięcy.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane