czwartek, 13 lipca 2017

GDAŃSK: Dworzec Główny wreszcie zostanie zmodernizowany

Wreszcie, nareszcie i w ogóle! PKP PLK podpisały umowę na modernizację dworca Gdańsk Główny, który już od dawna, choć ciągle piękny, nie jest zbyt funkcjonalny w części pasażerskiej. Ze względu na swoje położenie dworzec ten jest bardzo istotny pod względem zarówno ruchu turystycznego, jak i lokalnego w aglomeracji trójmiejskiej. Przebudowa ruszy jeszcze w tym roku.

W ramach gruntownego remontu wymienione zostaną perony, a zabytkowe wiaty zostaną pieczołowicie odnowione i przywrócone do pełni blasku sprzed lat. Zostaną zmodernizowane oba przejścia podziemne, pojawią się wszelkie udogodnienia z punktu widzenia dostępności dla osób o ograniczonej mobilności, a więc windy (po jednej na peron) oraz schody ruchome. Zmieni się oblicze także budynku dworcowego. Planowane jest odtworzenie historycznego wyglądu holu głównego i dostosowanie budynku do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Inwestycja zakłada także budowę nowej części podziemnego przejścia dla pieszych, zapewniającego bezpośrednie połączenie peronów z przystankami tramwajowymi przed Dworcem Głównym.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Prace wykona, za kwotę 62 milionów złotych, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Zakończenie inwestycji zaplanowano na styczeń 2020 roku.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane