sobota, 8 lipca 2017

GORZÓW WIELKOPOLSKI: Pesa wygrała tramwajowo - za rok odmiana!

Jedynym startującym podmiotem w przetargu na tramwaje dla MZK Gorzów Wielkopolski była PESA Bydgoszcz. Oficjalnie wiadomo, że wszystko poszło dobrze, i w tym miesiącu przewoźnik podpisze z dostawcą umowę na 14 nowych pojazdów, zawierającą dodatkowo prawo opcji na domówienie sześciu kolejnych.

Przetarg rozstrzygnięto dość szybko, bo w przeciągu pół roku. Zakup tramwajów to nie jedyna inwestycja w gorzowskie tramwaje. Niebawem, bo już jesienią, rozpoczną się prace przy modernizacjach torowiska. Jak poinformował w wywiadzie Jacek Wójcicki, prezydent miasta, jesienią komunikacja tramwajowa zostanie całkowicie zawieszona na około rok. Po tym czasie nowe tramwaje wyjadą na nowe tory i nareszcie zmieni się obraz komunikacji szynowej w tym mieście.

Gorzów Wielkopolski nigdy dotąd nie zakupił ani jednego nowego tramwaju. Dotąd fabrycznie nowe wagony docierały tylko w ramach przydziału partyjnego z chorzowskiego Konstalu. Potem były leciwe, niemieckie Helmuty. Trzeba było czasu, żeby oblicze gorzowskich tramwajów mogło się zmienić. A to wszystko dzięki prawie 160 milionom na modernizację sieci i 115 milionom na zakup tramwajów. Niby niewiele, a jednak!

fot. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane