sobota, 22 lipca 2017

KATOWICE: Tramwaje Śląskie przygotowane do przetargu taborowego

Jeszcze w lipcu Tramwaje Śląskie planują ogłosić przetarg na dostawę nowego taboru tramwajowego dla spółki. Przewoźnik przygotował już dokumentację przetargową, która 23 czerwca złożona została w CUPT i trwa jej weryfikacja. TŚ planują kupić tym razem 45 wagonów, ponadto są jednym z ostatnich przewoźników, którzy jeszcze nie ogłosili przetargu w ramach nowego rozdania.

Tramwaje Śląskie planują trzy rodzaje tramwajów, a więc zamówienie będzie dzielone na trzy części. W dwóch przypadkach prezes Andrzej Zowada mówi o prawie opcji. Z jednej strony przewoźnik zamierza pozyskać wagony jednoczłonowe, z drugiej przegubowe w dwóch długościach. Póki jednak nie została opracowana specyfikacja przetargu, trudno mówić o szczegółach technicznych. Swoją drogą ciekawe, kto zdecyduje się dostarczyć na Śląsk jednoczłonowe tramwaje, i jak będą one wyglądać. Czy w związku z tym do udziału w rozgrywce zgłoszą się producenci od naszych południowych sąsiadów, czy może raczej któryś z rodzimych producentów postanowi przygotować pojazd pojedynczy?

Dynamiczny rozwój sieci tramwajowej i zaawansowane działania na rzecz modernizacji parku taborowego w GOP niezwykle cieszy. Dziś tramwaje na obszarze konurbacji górnośląskiej wyglądają diametralnie inaczej niż jeszcze 10 lat temu, gdy jedynym powiewem świeżości były marnej jakości wagony 116Nd z Alstomu. Ciekawe, jak będzie wyglądać nowe zamówienie i jakie tym razem tramwaje pojawią się na ulicach miast Górnego Śląska i Zagłębia.

fot. Katowice - NaszeMiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane