poniedziałek, 31 lipca 2017

KRAKÓW: dawny Kraków Główny zmieni się w HistoryLand

Odkąd ze starego budynku Dworca Głównego w Krakowie wszyscy się wynieśli, drzwi i okna zamknięto na cztery spusty, a oświetlenie wygaszono, było wiele pomysłów na to, co można by w nim urządzić. Miało być kino i Bóg wie co jeszcze. Dziś już wiadomo, że budynek zmieni się w HistoryLand – interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków.

We wnętrzach wystawione zostaną makiety z klocków Lego (bardzo historyczne i polskie notabene), a cała instytucja zajmie powierzchnię ponad 2,5 tysiąca metrów kw. Na miejscu znajdziemy się na polach bitwy pod Grunwaldem, pod Jasną Górą podczas oblężenia czy nawet na Monte Cassino, bo chodzi nie tylko o samą Polskę, ale też o historię świata, w której tworzeniu udział brali Polacy. Zacna idea, nie powiem, tylko czy te klocki Lego były konieczne?

Otwarcie kompleksu planowane jest na przełomie września i października. Bilety jednak trafią do sprzedaży trochę wcześniej. Jak zapowiadają przedstawiciele HistoryLandu, dzięki wykorzystaniu licznych technik interaktywnych historyczna podróż wśród makiet ma być niezwykle emocjonującym i niezapomnianym przeżyciem.

fot. Gazeta Krakowska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane