środa, 5 lipca 2017

KRAKÓW: leasingowe Solarisy docierają do MPK Kraków

Koniec czerwca przygnał do Krakowa pierwsze autobusy przegubowe Nowe Urbino 18 od Solarisa. Zlecenie to, w formie 7-letniego leasingu, jest efektem zeszłorocznego przetargu, w którym zwyciężył Solaris i bank PKO Leasing. Do grodu Kraka trafi w ten sposób w sumie 77 przegubowych pojazdów za niemal 121 milionów złotych netto.

Leasing autobusów przez MPK Kraków to pierwszy taki przypadek w Małopolsce. Ostatnio zresztą zaczyna się podobne rozwiązanie przebijać coraz śmielej, bo choćby Warszawa planuje wziąć w leasing 80 pojazdów. Po 7 latach autobusy przejdą na własność krakowskiego przewoźnika. Trwają już testy.

Nowe Urbino 18 dołączą do rodziny 60 autobusów standardowych w tej wersji. Tym samym Kraków stanie się największym w Polsce użytkownikiem tej nowej grupy pojazdów produkowanych przez podpoznańską firmę. Poza nowymi autobusami z leasingu, w tym roku do Krakowa trafi 20 autobusów elektrycznych: 17 w wersji standardowej oraz 3 przegubowe. Po zakończeniu wszystkich dostaw MPK dysponowało będzie w sumie 157 pojazdami nowej wersji. Z pewnością bardzo szybko pozbędzie się tym samym wyeksploatowanych Jelczy M181MB.

fot. MPK Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane