wtorek, 18 lipca 2017

KRAKÓW: MDA chce się rozbudować o... pętlę Dworzec Główny Wschód

Krakowski ZIKiT otrzymał pismo w sprawie chęci przejęcia przez Małopolskie Dworce Autobusowe terenu, na którym znajduje się pętla autobusowa Dworzec Główny Wschód. Na razie zarządca miejskiej infrastruktury nie ustosunkował się do tego pomysłu, ale wobec postulatów wyrzucenia busów z terenu wewnątrz II obwodnicy wydaje się to bardzo realne rozwiązanie.

Przedstawiciele MDA chcieliby przejąć teren, na którym dziś zatrzymują się miejskie autobusy, by w miejscu tym urządzić nowe stanowiska, dedykowane przede wszystkim przewoźnikom lokalnym, którzy wybiorą krakowski dworzec autobusowy jako miejsce zastępcze, w zamian za parkingi w rejonie Pawiej, po zachodniej stronie Dworca Głównego. Według zapewnień, jakie padły na antenie Radia Plus, MDA gotowe jest przejąć teren natychmiast, i tym samym przystąpić do prac projektowych, a w konsekwencji przebudowy tego miejsca.

ZIKiT na razie wykazuje powściągliwość. Decyzję swoją w tej sprawie uzależnia od tego, ilu przewoźników zdecyduje się przenieść na MDA, a ilu wybierze pozostałe trzy lokalizacje: Kamienną, Nowy Kleparz lub parking pod estakadą na Wita Stwosza. Oczywiście przejęcie przez MDA omawianej pętli skutkowałoby zmianą organizacji ruchu autobusów w tym miejscu. Kończą tu linie autobusowe 182, 482 i 537, a także 208, jadące z lotniska w Balicach. Likwidacja tej pętli wymusiłaby przeniesienie przystanków końcowych, zapewne na zachodnią stronę, co najpewniej odbije się na częstotliwości linii 182/482.

O tym, jak rozwinie się sprawa, będę informował.

fot. MDA Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane