piątek, 21 lipca 2017

KRAKÓW: zabytkami przez Nową Hutę

22 lipca to data w historii Polski znacząca, choć wielu wolałoby jej nie pamiętać. Ogłoszenie tzw. manifestu lipcowego w Moskwie, uchwalenie Konstytucji PRL, pierwszy spust surówki w wielkim piecu w Hucie im. Lenina w Krakowie - to tylko niektóre z wydarzeń związanych z tym dniem. Tradycyjnie także jutro, 22 lipca, w Nowej Hucie pojawią się na ulicach zabytkowe tramwaje i autobusy, jako że dzień ten związany jest także z uruchomieniem trasy tramwajowej do Pleszowa (46 lat temu).

W Nowej Hucie pojawią się zabytkowe tramwaje linii 28 oraz zabytkowe autobusy linii 423. Linia 28 pojedzie okrężnie od Kombinatu przez Plac Centralny i Wiadukty do Kombinatu, po czym nawróci na pętli Kopiec Wandy i podstawi się ponownie na przystanek Kombinat. Odjazdy zaplanowano w godzinach 11:10 - 17:50 w takcie 20 minut. Przystanek końcowo-początkowy Kombinat będzie zlokalizowany na wlocie od strony ulicy Ujastek Mogilski, jak dla linii 21.

Linia autobusowa 423 połączy Mistrzejowice ze Szpitalem Żeromskiego, trasą przez Wiślicką, Rondo Hipokratesa i Teatr Ludowy. Autobusy odjeżdżać będą co pół godziny, od 10:55 do 17:55 z Mistrzejowic, oraz od 11:30 do 18:30 spod Szpitala Żeromskiego.

Opłata za przejazd liniami specjalnymi będzie taka sama, jak za korzystanie z komunikacji miejskiej na liniach regularnych.

fot. Piotr Recław (muzealna.org)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane