poniedziałek, 10 lipca 2017

RZESZÓW: projekt Karpacka Kolej Euroregionalna ruszył z kopyta

24 i 25 czerwca zrealizowane zostały dwa przejazdy promocyjne w ramach projektu Karpacka Kolej Euroregionalna. Oba kierowały się za granicę, a mianowicie do słowackich Medzilaborzec i na Ukrainę. Połączenia zrealizowane zostały przez SKPL, za pomocą wagonu motorowego serii 810, który dotarł do Zagórza kilka dni wcześniej.

Dwudniowa impreza odbyła się przy udziale oficjeli i lokalnych działaczy na rzecz ożywienia kolejowego w Bieszczadach. Wśród gości znaleźli się m.in.: przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury Bogdan Rzońca oraz przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Ołeh Syniutka. Nie zabrakło rzecz jasna chłopaków z KochamKolej.pl, którzy od dawna czynią starania na rzecz przywrócenia sensownej oferty kolejowej w samych Bieszczadach, a także w relacjach transgranicznych, przez przejścia w Łupkowie i Krościenku.

SKPL Cargo przychyliła się do tej zacnej inicjatywy i wyraziła chęć realizowania codziennych przejazdów w ramach Karpackiej Kolei Euroregionalnej, na trasie z Sanoka do Łupkowa. Na rzecz takiego rozwiązania od miesięcy, wraz z kolegami, intensywnie pracuje radny powiatu sanockiego Jerzy Zuba. To właśnie z inicjatywy jego i jego kolegów uruchomiono całoroczne pociągi weekendowe do Komańczy, potem aż do Medzilaborec, z jego inicjatywy podjęte zostały działania mające na celu udrożnienie szlaku z Przemyśla przez Ukrainę w Bieszczady.

Połączenia SKPL mają ruszyć od 31 lipca. Na razie nie jest znany szczegółowy rozkład jazdy. O dalszych poczynaniach w zakresie KKE będę zapewne informować na bieżąco.

fot. KarpackaKolej.eu

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane