sobota, 22 lipca 2017

Sharwood, Upiór Północy czy Przytulaniec - pociągi na 23. Przystanek Woodstock

Początek sierpnia do tradycyjnie czas kostrzyńskiego święta muzyki. W tym roku Przystanek Woodstock odbędzie się już po raz 23. Tradycyjnie też, już któryś rok z rzędu, chętnych dowiozą na festiwal specjalne pociągi musicREGIO, które uruchomią Przewozy Regionalne.

Z Pomorza składy pojadą przez Kołobrzeg i Szczecin. Będą to pociągi Sharwood, Hey Joe, a z powrotem także Przytulaniec i Willow - dobrze znane wszystkim nazwy. Z Olsztyna składy pojadą przez Toruń, Poznań i Rzepin, a będą to Przystanek Broda i Pędząca Kłoda z Torunia. Dodatkowo w przez Toruń pojedzie z Warszawy pociąg MR Skubi. Z Kielc do Kostrzyna wyruszy przez Drzewicę, Łódź i Ostrów Wielkopolski skład pod nazwą Miłość, Przyjaźń, Muzyka. W tym roku pociągi musicREGIO nie dotrą do Lublina. Składy rozpoczynać będą jazdę na dworcu w Łukowie. 

Z południa Polski pociągi kursować będą trasą przez Tarnów, Kraków i Katowice, a od Wrocławia zaproponowano dwie trasy. Część składów pojedzie przez Legnicę i Lubin, inne nie. Co ciekawe, jeden z powrotnych kursów do Krakowa pojedzie przez Bielsko-Białą, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską. 

W tym roku trudność polega na tym, że ze względu na modernizację linii kolejowej w Gorzowie Wielkopolskim nie jest możliwe uruchomienie dodatkowych połączeń kolejowych między Kostrzynem a Poznaniem. Dokładny rozkład jazdy pociągów specjalnych dostępny jest TUTAJ.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane