wtorek, 18 lipca 2017

SZCZECIN: współpraca Przewozów Regionalnych z PKS Kamień Pomorski

Wakacje w pełnym rozkwicie, choć ostatnio pogoda nie rozpieszczała. Tymczasem w kraju wiele się dzieje, by turystom umilić choć trochę funkcjonowanie w tych naszych polskich, trudnych bądź co bądź, warunkach. Naprzeciw oczekiwaniom wyszły Przewozy Regionalne, które wraz ze swoją nową marką POLREGIO stworzyły wspólnie z PKS Kamień Pomorski siatkę nowych połączeń nadmorskich w województwie zachodniopomorskim. Dzięki łączonym podróżom możliwe jest dotarcie ze Szczecina do takich znanych miejsc jak Niechorze, Dziwnów, Pobierowo, Rewal czy Międzywodzie. Skomunikowania pociągów i autobusów zapewniają przesiadki generalnie w 10-20 minut.

Wspólne trasy to:

  • Szczecin – Kamień Pomorski (pociąg) – Pobierowo – Pustkowo – Trzęsacz – Rewal – Niechorze (PKS),
  • Szczecin – Kamień Pomorski (pociąg) – Dziwnówek – Dziwnów – Międzywodzie (PKS)
  • Szczecin – Międzyzdroje (pociąg) – Wapnica – Lubin (PKS)
Do nadmorskich miejscowości dotrzeć można nawet za niecałe 20 złotych, przykładowo do Niechorza bilet łączony kosztuje 19,50 zł. Warto także pamiętać, że połączenia kolejowe objęte są szeregiem zniżek ustawowych, dlatego podróż może okazać się jeszcze tańsza.

Fiszkę z rozkładami jazdy znajdziecie TUTAJ

To bardzo dobra inicjatywa, będąca kolejnym etapem współpracy kolejowego przewoźnika regionalnego z lokalnymi przedsiębiorstwami autobusowymi. Oferta łącząca, przy skoordynowaniu taryfy i rozkładów jazdy, zapewnia dogodny dojazd do miejscowości pozbawionych połączenia kolejowego. Podobne działania powinny zostać podjęte w każdej turystycznej części Polski, jako że w stosunkowo niewiele miejsc dotrzeć można pociągiem. PKS Kamień Pomorski to pierwszy przewoźnik autobusowy spoza grupy sygnatariuszy styczniowego porozumienia o współpracy, który zechciał umówić się z Przewozami Regionalnymi na wspólne usługi.

mat. POLREGIO

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane