niedziela, 30 lipca 2017

UKRAINA: PESA wygrywa w Kijowie - sprzeda tam 40 tramwajów

Bydgoska PESA może mówić o dobrej passie. Przed nieco ponad tygodniem okazało się, że producent z Polski zwyciężył w przetargu na dostawę 40 tramwajów, pokonując ukraińsko-niemiecki Elektrotrans. Za swoje pojazdy PESA zaoferowała cenę niemal 1,85 miliarda hrywien.

Podpisanie umowy na tę dostawę spowoduje, że do dziesięciu kursujących już w Kijowie Fokstrotów dołączą kolejne polskie tramwaje, tym samym park taborowy polskich tramwajów urośnie do aż 50 sztuk. Ponadto najpewniej tramwaje te nie będą produkowane w Polsce, a na Ukrainie. Przy tak dużym zamówieniu opłacalne staje się bowiem uruchomienie lokalnej produkcji, co w przyszłości może ułatwić kolejne wygrane w przetargach. Jak zapewniają władze w Kijowie, rozmowy na ten temat trwają. Centrum serwisowo-montażowe miałoby powstać właśnie w stolicy, jako spółka joint venture.

Prawdopodobnie na ulicach Kijowa pojawi się więc kolejna partia tramwajów Fokstrot. I mimo, że ich montaż odbędzie się już na Ukrainie, polscy pracownicy nie powinni się martwić. Podzespoły i elementy składowe tramwajów powstaną bowiem w Bydgoszczy. Strona ukraińska liczy, że produkcja nowych tramwajów w Kijowie ruszy przed końcem roku.

fot. Biznes Onet

1 komentarz :

  1. to bardzo dobra wiadomość, mam nadzieje, że współpraca z ukraina się zagłębi - gratulacje dla pesy

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane