czwartek, 13 lipca 2017

WARSZAWA: budowa metra na Targówku nie zwalnia tempa!

Budowa wschodniego odcinka II linii metra na Targówku, nie zwalnia tempa. Władze Warszawy poinformowały niedawno, że 5 lipca po godzinie 13:00 zakończono drążenie drugiej części tunelu między stacjami Targówek i Trocka. Tarcza Anna, idąca od stacji C18 przebiła się tego dnia do komory stacji Targówek. Wygląda więc na to, że wszystko idzie jak najlepiej!

Tunele na Targówku zaczęto kopać początkiem maja, a więc już wcześniej, niż zakładano. Obie tarcze mają do wydrążenia tunele o długości ponad 2200 metrów. Pierwsza wystartowała z Trockiej tarcza Maria - Anna niemal miesiąc później. Maria osiągnęła stację C17 Targówek 19 czerwca. Budowa całego odcinka ma się zakończyć 11 maja 2019 roku. Jeżeli uda się utrzymać tak dobre tempo, może się okazać, że metrem na Targówek dojedziemy wcześniej. Kontrakt na wschodni odcinek realizuje firma Astaldi za ponad miliard złotych.

Metro na osi W-Z w Warszawie ma nawet większe znaczenie, niż istniejąca I linia. Z uwagi na niedostatki wygodnych i szybkich tras komunikacyjnych Bródno, Targówek i Praga od dawna cierpią na kłopoty komunikacyjne, podobnie jest na Woli i Bemowie. Istnieją wprawdzie tramwaje, kursujące w Warszawie dość szybko i często, jednak mimo to są one w godzinach szczytu zatłoczone i tracą sporo czasu na skrzyżowaniach i światłach.

fot. UM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane