sobota, 1 lipca 2017

WARSZAWA: SKM pojedzie na Służewiec, na czas remontu linii 447

Gdy już wiadomo, że w związku z modernizacją podmiejskiej linii kolejowej 447 na odcinku Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki, uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, stołeczny ZTM przygotował kolejną propozycję. Podstawowa linia Szybkiej Kolei Miejskiej, a mianowicie S1, zamiast do Pruszkowa, dojeżdżać będzie do stacji Warszawa Służewiec. Pozwoli to nie tylko poprawić dojazd do warszawskiego zagłębia korporacyjnego na Służewcu Przemysłowym, ale też zdecydowanie ułatwi przesiadki w zespole przystankowym Warszawa Aleje Jerozolimskie, gdzie autobusy zastępcze będą się zatrzymywać w drodze do Dworca Zachodniego.

Na razie nie wiadomo, ile konkretnie pociągów dojedzie do Służewca. PKP PLK zakłada bowiem, aby jak najmniej pociągów podmiejskich kończyło bieg w Warszawie Zachodniej, zwłaszcza w godzinach szczytu. Trwają prace nad konstrukcją rozkładu jazdy. Ostateczny jego kształt zależy od tego, co zaproponują Koleje Mazowieckie na linii radomskiej, których ilość nie może się zmniejszyć kosztem linii S1. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby linię S1 udało się wytrasować wszystkimi kursami w dni powszednie do Służewca, w godzinach od 5:30 do co najmniej 22:00. To jednak okaże się w sierpniu. Bez względu na to, ile połączeń zostanie w końcu ułożonych w nowym rozkładzie, jednostki SKM będą zawracać na grupie towarowej stacji Warszawa Okęcie.

I trochę tylko szkoda, że SKM nie dotrze jednak do Piaseczna. Z pewnością byłoby to bardzo ciekawe rozwiązanie z punktu widzenia komfortu pasażerów i w ogóle możliwości zakombinowania z organizacją transportu na południu Warszawy. Takie okresowe studium przypadku mogłoby wiele wyjaśnić i pokazać. Cóż, jednak Piaseczno musi sobie na SKM jeszcze poczekać.

fot. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane