piątek, 18 sierpnia 2017

KATOWICE: Bytom Północny do przesunięcia!

Sprawa zmiany lokalizacji przystanku kolejowego Bytom Północny pojawiła się latem ubiegłego roku. Od tamtego czasu sprawą zainteresowały się wszystkie możliwe strony: PKP PLK, Koleje Śląskie, a nawet Miasto Bytom. Teraz okazuje się, że przesunięcie peronów o kilkaset metrów, w rejon ulicy Strzelców Bytomskich, zyskało aprobatę i zostanie zrealizowane. Takie posunięcie pozwoli nie tylko poprawić atrakcyjność kolei, ale także przyczyni się do możliwości utworzenia w perspektywie węzła przesiadkowego, z racji przebiegającej tam trasy tramwajowej i ważnego szlaku autobusowego.

Najbardziej zainteresowane były takim obrotem sprawy Koleje Śląskie, które radośnie obwieściły pozytywny finał sprawy, jako że w końcu Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach przyczylił się do postulatu, a z trzech wskazanych przez KŚ lokalizacji wybrano tę przy Strzelców Bytomskich. Nie bez znaczenia pozostaje fakt istnienia w bezpośrednim sąsiedztwie nowej lokalizacji także dużego centrum handlowego - potencjalnie dużego generatora potoków pasażerskich.

To dobrze, że w tak ważnych kwestiach udaje się czasem dojść do porozumienia na wielu szczeblach. Nawet Miasto Bytom dało się przekonać do kolejowej wizji. Teraz pozostaje tylko czekać na efekty i obserwować rozwój wydarzeń w sprawie Bytomia Północnego.

fot. bytomski.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane