sobota, 19 sierpnia 2017

KATOWICE: w Bytomiu drugi tor - kolejny przetarg Tramwajów Śląskich

Kolejny przetarg Tramwajów Śląskich! Tym razem do przebudowy pójdzie torowisko i jezdnia w ciągu ulicy Katowickiej, między placem Sikorskiego a Siemianowicką. Niby tylko 800 metrów, a jakże to ważna inwestycja. W ramach tego zadania powstanie wreszcie drugi tor, co wpłynie w sposób zdecydowany na przepustowość szlaku i płynność ruchu tramwajowego w centrum Bytomia, na trasie wylotowej w kierunku Katowic.

Prace będą polegać na wykonaniu całkiem nowej nawierzchni torowej i sieci trakcyjnej. W kwestii torowiska zastosowana zostanie zintegrowana nawierzchnia z ciągłym sprężystym mocowaniem szyn masą zalewową na bazie poliuretanu w kanałach szynowych prefabrykowanych płyt torowych o nawierzchni z kostki i płyt granitowych. Dodatkowo miasto wyremontuje całą ulicę wraz z chodnikami, oświetleniem i przygotowaniem nowych miejsc parkingowych. Aby nie rozkopywać nowego ciągu zbyt szybko, przeprowadzona zostanie także modernizacja sieci wodociągowej.

Wykonawcy chętni zrealizować omawiane zlecenie mogą składać swoje propozycje do 12 września. Przy wyborze kryterium ceny stanowić będzie 60% ogólnej oceny. W dalszej części po 20% przypisane zostanie oferowanej przez wykonawcę gwarancji oraz doświadczeniu oferenta. Czas realizacji zaplanowano na 10 miesięcy od podpisania umowy.

fot. bytom.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane