wtorek, 15 sierpnia 2017

KRAKÓW: Koleje Małopolskie i 10-milionowy pasażer

Podczas gdy w Polsce upały, zawierucha polityczno-obyczajowa, gradobicia i inne typowe dla sierpnia wydarzenia, Koleje Małopolskie przewiozły sobie spokojnie 10 milionów pasażerów. Wielki dzień nastąpił w ubiegły czwartek, 9 sierpnia, a szczęśliwy bilet kupiła pani Beata Kawula z podtarnowskich Błoni, na podróż z Tarnowa do Krakowa.

Niewiele trzeba było samorządowej spółce, by osiągnąć taki wynik - niewiele ponad 2,5 roku. Zresztą, co tu dużo mówić, liczby mówią same za siebie. Z linii SKA1 Wieliczka - Lotnisko Balice korzysta miesięcznie średnio 180 tysięcy pasażerów. Przysłużył się temu nie tyle tabor i w miarę atrakcyjna oferta cenowa, ale przede wszystkim regularny rozkład jazdy i dodatkowe przystanki. Powołanie Kolei Małopolskich w takim kształcie, i stworzenie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w połączeniu z atrakcyjną taryfą w województwie, zmieniło na małopolskiej kolei wszystko. Dziś korzysta z niej około 12 milionów pasażerów rocznie, co w ruchu regionalnym przy dość ubogiej sieci jest wynikiem bardzo dobrym. Trzy lata temu nie było mowy o nawet połowie z tej liczby.

Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt prowadzonych i przeprowadzonych już modernizacji tras. Dzięki remontowi linii do Tarnowa pociągi święcą tam triumfy każdego dnia. Podobnie stało się z trasą do Miechowa i Sędziszowa, gdzie pasażerów przybywa z dnia na dzień (tylko czekać, aż wrócą tam Koleje Małopolskie). W miarę dalszego rozwoju przewoźnika o linie do Krzeszowic i Trzebini (najlepiej nawet do Oświęcimia) czy do Skawiny i dalej na południe, ilość przewożonych pasażerów będzie tylko systematycznie rosła. Z niecierpliwością czekam na moment uruchomienia linii SKA3 w pełnej relacji Sędziszów - Miechów - Kraków - Skawina, oczywiście z wyłączną obsługą ze strony Kolei Małopolskich. To, co oferują Przewozy Regionalne, od wielu lat pozostawia wiele do życzenia. Koleje Małopolskie mają jeden niezwykle ważny atut - są bardzo punktualne, dzięki czemu pasażerowie mają powody do zadowolenia. Każdy skład jest klimatyzowany, co jest oczywiście zasługą województwa, które od kilku lat konsekwentnie inwestuje w tabor dla Małopolski.

Oby tak dalej, czego Małopolsce, Kolejom Małopolskim, sobie i wszystkim Wam, z całego serca życzę!

fot. Koleje Małopolskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane