czwartek, 31 sierpnia 2017

KRAKÓW: prace torowe na E30 na wznoszącej - Koleje Małopolskie ograniczają rozkład jazdy

W niedzielę, 3 września, w całym kraju obowiązywać zacznie kolejna korekta sieciowego rozkładu jazdy pociągów. Ze względu na rozpędzające się prace przy modernizacji magistrali kolejowej E30 między stacją Kraków Główny a Rudzicami, maleć zaczyna przepustowość szlaku. O ile sytuacja ta, przynajmniej na razie, nie wpłynie drastycznie na funkcjonowanie połączeń w kierunku Tarnowa (poza wydłużonymi postojami na linii SKA2), to już w przypadku flagowej trasy Kolei Małopolskich wiele się wydarzy, ze stratą dla pasażerów...

W związku z rozszerzeniem zakresu prac, Koleje Małopolskie zmuszone zostały do ograniczenia częstotliwości kursów bezpośrednich w relacji Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko do taktu godzinnego. W miejsce kursów odwołanych zostanie wprowadzona w cyklu godzinnym zastępcza komunikacja autobusowa w dwóch osobnych relacjach:

  • Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Główny (z postojami: Wieliczka Park oraz Kraków Płaszów),
  • Kraków Główny – Kraków Lotnisko (bez postojów na przystankach pośrednich)

Autobusy z Wieliczki w kierunku Krakowa Głównego wyjadą 30 minut po każdej pełnej godzinie w godzinach od 5:30 do 23:30. W kierunku przeciwnym autobusy pojadą o każdej pełnej godzinie od 5:00 do 23:00.

Z Krakowa Głównego do Portu Lotniczego Kraków-Balice autobusy wyjadą o każdej pełnej godzinie od 4:00 do 23:00 zaś z Portu Lotniczego kursy będą odbywać się 30 minut po pełnej godzinie od 4:30 do 23:30. Ponadto 4 połączenia Kraków Lotnisko – Wieliczka Rynek Kopalnia będą realizowane z przesiadką na stacji Kraków Główny z pociągu na autobus.

Autobusy ZKA zatrzymywać się będą w następujących lokalizacjach:

  • Kraków Lotnisko: przystanek przy wyjściu z terminala przylotów
  • Kraków Główny: pętla Dworzec Główny Wschód
  • Kraków Płaszów: przystanek Dworcowa 
  • Wieliczka Park: przystanek przy dworcu kolejowym 
  • Wieliczka Rynek Kopalnia: parking przy dworcu kolejowym
Niestety, ze względu na bardzo niekorzystną drogę dojazdu na krakowskie lotnisko, autobusy zastępcze będą jechały dwukrotnie dłużej niż pociągi SKA1, na co też należy być przygotowanym przy planowaniu podróży.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane