wtorek, 1 sierpnia 2017

KRAKÓW: problemy na Grzegórzeckiej skrócone do minimum

Pierwotnie prace przy naprawie torowiska tramwajowego na ulicy Grzegórzeckiej miały rozpocząć się wczoraj. Miało to spowodować wysłanie samochodów i autobusów na objazdy, czyli kolejne poważne utrudnienia w już mocno rozkopanym Krakowie. Jednak, dzięki uzgodnieniom jakie poczynił dyrektor ZIKiT, Andrzej Mikołajewski, z prezesem ZUE S.A. Wiesławem Nowakiem, termin rozpoczęcia prac uległ korekcie i dodatkowo skróceniu.

Ostatecznie remont rozpocznie się dopiero w środę, 9 sierpnia. Ruszą wtedy prace przygotowawcze. Z kolei prace budowlane, i związane z nimi objazdy, rozpoczną się 12 sierpnia, w sobotę. Pierwszy etap realizowany w rejonie skrzyżowania z aleją Daszyńskiego, i potrwa zaledwie do nocy zakończy z wtorku na środę (15/16 sierpnia). Drugi etap prac w rejonie Rzeźniczej i Chodkiewicza, potrwa do poniedziałku, 21 sierpnia. Dobrą wiadomością jest także deklaracja wykonawcy prac, że jeśli będzie to możliwe, przejazd Grzegórzecką będzie czasowo udostępniony.

W pierwszym etapie remontu, gdy ulica Grzegórzecka będzie niedostępna dla samochodów na odcinku od św. Łazarza do Śniadeckich, objazdy będą poprowadzone przez aleję Daszyńskiego i Podgórską w stronę centrum, a dla przeciwnego kierunku przez Podgórską i Starowiślną. W kolejnym etapie, podczas gdy Grzegórzecka zostanie zamknięta na odcinku od Rzeźniczej do Chodkiewicza, objazdy zostaną poprowadzone analogicznie jak przy okazji etapu wcześniejszego. Dodatkową alternatywą będzie objazdu dla samochodów osobowych przez Rzeźniczą, Masarską, oraz aleję Daszyńskiego.

Za kilka dni adekwatna informacja o kursowaniu KMK w tym okresie.

fot. ZIKiT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane