środa, 2 sierpnia 2017

KRAKÓW: system Park&Ride się rozwija

Sieć parkingów typu Parkuj i Jedź w Krakowie zaczęła się rozrastać. Zaawansowane są prace przy pętli tramwajowej na Kurdwanowie, gdzie parking na 172 ulokowany został pod estakadą pętli. Jego otwarcie zaplanowano jeszcze w sierpniu. Końcem lipca zapadła też ostateczna decyzja odnośnie pozwolenia na budowę dla parkingu P+R Bieżanów i wykonawca ma już wolne pole do prowadzenia inwestycji.

Parking przy pętli tramwajowej Bieżanów Nowy powstanie na działce będącej własnością Gminy Kraków. Większość spośród 110 miejsc postojowych zlokalizowana zostanie wewnątrz pętli torowej. Wjazd na plac zorganizowany zostanie z ulicy Barbary. Oczywiście poza miejscami dla samochodów, będą także miejsca dla rowerów. Wykonawcą parkingu jest Rejon Utrzymania i Budowy Dróg Sp. z o.o. z Krakowa, wyłoniony przez Miejską Infrastrukturę na drodze przetargu.

Kolejnym parkingiem w miejskiej sieci będzie ten zlokalizowany przy pętli tramwajowej Mały Płaszów. Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i budowę tego obiektu. Na gminnej działce przy ulicy Lipskiej zmieścić się ma 171 samochodów.

fot. Miejska Infrastruktura w Krakowie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane