wtorek, 8 sierpnia 2017

MAŁOPOLSKA: TLK Halny wjeżdża na trasę Żywiec - Sucha Beskidzka

W ramach wrześniowej korekty rozkładu jazdy PKP Intercity rozszerzy ofertę dotyczącą obecngo pociągu TLK Beskidy. Dziś kursuje od z Bydgoszczy do Bielska-Białej. Od września w weekendy relacja ta obsługiwana będzie przez pociąg TLK Halny, który z Bielska pojedzie przez Żywiec i do Suchej Beskidzkiej, a dalej do Zakopanego. Trasa ta od lat nie jest wykorzystywana w pasażerskim ruchu dalekobieżnym.

Inauguracja nowego połączenia została zaplanowana na 9 września. Skład pojedzie w sobotę do Zakopanego, wyruszając z Bydgoszczy o 5:45, meldując się pod Tatrami o 18:11, natomiast powrót z Zakopanego zaplanowano na niedzielę. Niestety przewoźnik nie przewiduje zatrzymań między Żywcem a Suchą Beskidzką, a szkoda. Niegdysiejsze połączenia IR Przewozów Regionalnych pokazały potencjał turystyczny stacji w Jeleśni czy Hucisku.

To bardzo ważna decyzja i bardzo ważne połączenie. Biorąc pod uwagę fakt, że linia 97 stanowi najkrótszą trasę kolejową łączącą Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Górny Śląsk z Podhalem i Tatrami, spodziewać się należy raczej sukcesu. Dzięki staraniom Stowarzyszenia "Kolej Beskidzka" zarówno linia 97, jak i sam Żywiec, odradzają się na kolejowej mapie Polski. W mocno ograniczonym zakresie, ale jednak!

Było InterRegio, będzie TLK (fot. beskidzka24.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane