poniedziałek, 28 sierpnia 2017

ŁÓDŹ: przetarg na elektryfikację linii do Opoczna - otwiera się ścieżka dla ŁKA

Przed Łódzką Koleją Aglomeracyjną nieśmiało majaczy kolejna ścieżka rozwoju oferty. Wszystko dlatego, że łódzki Urząd Marszałkowski ogłosił przed paroma dniami przetarg na opracowanie dokumentacji projektu elektryfikacji linii 25 na odcinku z Tomaszowa Mazowieckiego do Opoczna, którego to realizację zaplanowano w latach 2019-2020. Elektryfikacja linii do Opoczna jest zadaniem niezwykle istotnym z punktu widzenia mobilności kolejowej mieszkańców województwa łódzkiego, zważywszy na istnienie w tamże przystanku Opoczno Południowe, leżącego w ciągu Centralnej Magistrali Kolejowej, i umożliwiającej dogodne przesiadki do pociągów w wielu relacjach i kierunkach.

Inwestycja zyska dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Projekt "Elektryfikacja odcinka linii nr 25 Tomaszów Mazowiecki – Opoczno" stanowi część zadania "Rewitalizacja i modernizacja linii kolejowych na terenie województwa łódzkiego m.in. Linia kolejowa nr 25 na odcinku Łódź – Opoczno – Etap I". Docelowo, poza elektryfikacją, linia ma zostać zmodernizowana wraz ze stacjami i przystankami na trasie.

Obecnie między Łodzią a Opocznem kursują zaledwie trzy bezpośrednie pary pociągów, dodatkowe trzy zorganizowane są jako łączone z przesiadką w Tomaszowie. Po realizacji projektu pociągi ŁKA będą mogły wykonywać kursy nawet częściej niż co godzinę. Przyjmowanie ofert w ramach ogłoszonego postępowania trwać będzie do 22 września. O zwycięstwie zdecyduje w 60% cena i w 40% deklarowany termin realizacji.

fot. Łódź - NaszeMiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane