poniedziałek, 28 sierpnia 2017

POZNAŃ: rusza przebudowa Świętego Marcina

W najbliższy weekend rozpocznie się modernizacja jednej z głównych ulic w centrum Poznania, realizowana w ramach "Projektu Centrum". Chodzi oczywiście o ulicę Święty Marcin. Inwestycja, realizowana przez firmę Budimex, z pewnością skutecznie utrudni życie mieszkańcom wielkopolskiej stolicy.

Modernizacja ulicy Święty Marcin na odcinku między Gwarną a Ratajczaka kosztować będzie ponad 57,5 miliona złotych. Plac budowy zostanie przejęty przez robotników w nocy z soboty na niedzielę (2/3 września). Wówczas dojdzie do zamknięcia nie tylko ulicy i skrzyżowań, ale także torowiska tramwajowego. Wznowienie ruchu pojazdów szynowych przewidziane zostało w harmonogramie robót na koniec października 2018 roku. Prace obejmą jednotorowy odcinek, którym dziś poruszają się linie tramwajowe 5,13 czy 16 w kierunku Rataj. Samochody, zgodnie z nową organizacją ruchu, wrócą na ulicę końcem marca 2019 roku. Jednocześnie tej samej nocy rozpocznie się dwutygodniowa wymiana zwrotnicy na ulicy 27 Grudnia przy Gwarnej.

Organizacja komunikacji miejskiej będzie w tym czasie następująca:

LINIA 237 w kierunku Starołęki, po obsłużeniu przystanku „Baraniaka”, pojadą ulicą Jana Pawła II do ronda Rataje, z pominięciem przystanku „Politechnika”

LINIA 248 w kierunku Radojewa pojedzie objazdem przez Roosevelta, Most Teatralny, Fredry, Aleję Niepodległości i Solną.
Do 18 września będzie też obowiązywał objazd przez Małe Garbary, Solną, Aleję Niepodległości, Święty Marcin do Ronda Kaponiera. Później objazd ten prowadzony będzie przez Aleję Marcinkowskiego, plac Wolnosci, Gwarną i Święty Marcin.

LINIA 2 kursować będzie trasą: OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 roku – DĘBIEC

LINIA 3 pojedzie z Wilczaka przez rondo Śródka do pętli Zawady

LINIA 5 pojedzie objazdem przez Most Dworcowy, Królowej Jadwigi, rondo Rataje, Kórnicką i Trasę Kórnicką do Stomilu.

Po zakończeniu remontu zwrotnicy 27 Grudnia/Gwarna, od 18 września trasa objazdowa obowiązywać będzie tylko w kierunku Stomila. W kierunku Górczyna tramwaje kursować będą stałą trasą przez Most św. Rocha i plac Wolności.

LINIA 9 od 3 do 17 września kursować będzie przez Fredry, Mielżyńskiego, plac Ratajskiego, 23 Lutego do Placu Wielkopolskiego. Od 18 września pojedzie przez przez Fredry do Gwarnej, skąd przez Święty Marcin i Rondo Kaponiera zawróci na trasę do Piątkowskiej.

LINIA 13 od 3 do 17 września pojedzie trasą przez rondo Kaponiera, Most Teatralny, Fredry, Mielżyńskiego, plac Ratajskiego i 23 Lutego do placu Wielkopolskiego. Od 18 września pojedzie przez Święty Marcin, Gwarną, do Mielżyńskiego, i dalej do placu Wielkopolskiego jak w poprzednim okresie.

LINIA 16 kursować będzie od Mostu Teatralnego przez Fredry, plac Ratajskiego, plac Wielkopolski, Małe Garbary, rondo Śródka, Trasę Kórnicką do Franowa, natomiast od 18 września trasa ta obowiązywać będzie tylko w kierunku Franowa, natomiast w kierunku Osiedla Sobieskiego tramwaje kursować będą stałą trasą przez Most św. Rocha i plac Wolności.

LINIA 201 pojedzie przez Fredry, plac Ratajskiego, plac Wielkopolski, rondo Śródka, Trasę Kórnicką w obu kierunkach, natomiast po 18 września tramwaje kursować będą objazdem tylko w kierunku osiedla Lecha - w przeciwną stronę będzie obowiązywać zwykła trasa przez Most św. Rocha i plac Wolności.

Uruchomione będą dodatkowe linie tramwajowe:

LINIA 23
STAROŁĘKA – Starołęcka – rondo Starołęka – Zamenhofa – rondo Rataje – Jana Pawła II – Kórnicka – Most św. Rocha – Podgórna – MARCINKOWSKIEGO

LINIA 29
DĘBIEC – 28 Czerwca 1956 roku – Górna Wilda – Królowej Jadwigi – Strzelecka – PLAC WIOSNY LUDÓW

Na liniach 1, 4, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 17 i 18 tramwaje kursować będą po stałych trasach. Tramwaje linii 6 dojeżdżać będą do Junikowa także w dni robocze w godzinach szczytu, natomiast tramwaje linii 15 nie będą już dojeżdżać do Junikowa – wszystkie kursy kończyć się będą na pętli Budziszyńska. Linie 19 i 20 ulegną likwidacji – na liniach 15 i 16 w godzinach szczytu tramwaje kursować będą częściej.

fot. UM Poznań

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane