czwartek, 17 sierpnia 2017

POZNAŃ: wciąż nie wiadomo, kiedy reaktywacja linii Jarocin - Gniezno

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego stale przygląda się postępom przy remoncie linii kolejowej 281 między Jarocinem a Gnieznem. Trudno się dziwić, bo województwo ambitnie podchodzi do planów reaktywacji na tej trasie pociągów osobowych, chcąc wysłać tam swoje Koleje Wielkopolskie. Prace realizuje PKP PLK i dopiero w październiku dowiemy się, czy wszystko idzie zgodnie z planem i kiedy będzie można uruchomić kursy. Już wiadomo, że raczej nie uda się to w grudniu...

PKP PLK samo zapowiadało, że od grudnia składy KW będą mogły wjechać na tę trasę. Jednak na przeszkodzie stanęły kłopoty z poszczególnymi przystankami. W tej sprawie zresztą ogłoszono niedawno kolejny przetarg, z tym że termin realizacji prac zaplanowano na... czerwiec 2018 roku.

PKP PLK informuje jednak, że do grudnia niemal cała remontowana trasa przystosowana będzie do prowadzenia ruchu z prędkością 120 km/h. Oczywiście chodzi o tor nr 1. Tymczasem w trakcie prowadzenia prac w torze nr 1 między Orzechowem a granicą IZ pociągi w obu kierunkach będą poruszały się po drugim torze.

fot. Koleje Wielkopolskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane