czwartek, 3 sierpnia 2017

Wspólny bilet samorządowy - innowacyjna oferta w kolejach samorządowych

Dziś trzeci dzień działania całkiem nowego rozwiązania kolejowego, jakim jest Wspólny Bilet Samorządowy. Jego uruchomienie przypadło na wtorek, 1 sierpnia. Nowy dobowy bilet, który kosztuje 38 złotych i ważny jest przez 24 godziny od zakupu, dostępny jest za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash oraz Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Jego zasięg jest naprawdę duży - pojedziemy z nim pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie, Warszawską Kolej Dojazdową, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arrivę, Kolej Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Nie są to wprawdzie wszystkie spółki kolejowe zrzeszone w Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych, jednak jeśli pilotażowy program "chwyci", nie jest wykluczona jego ekspansja.

Bilet umożliwia podróżowanie w ramach 62 linii, obsługujących ponad 950 stacji na terenie 12 województw. Każdy z przewoźników ma podpisaną własną umowę z operatorem SkyCash dotyczącą rozliczania się z przychodu. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku samorządowi przewoźnicy kolejowi przewieźli prawie połowę wszystkich pasażerów pociągów w Polsce. Nowa oferta ma jeszcze bardziej zachęcić do wybierania pociągu, zwłaszcza przy okazjonalnych przejazdach i weekendowych wypadach.

W zależności od obserwowanych efektów, samorządowi kolejarze zapowiadają dalsze działania na rzecz atrakcyjności kolei samorządowych. Nie jest ponadto wykluczone podjęcie rozmów z Przewozami Regionalnymi i PKP Intercity, choć te raczej nie będą zainteresowane. Poza wszystkim, to bardzo dobrze, że podobny test odbywa się właśnie w wakacje. Prawdopodobnie znajdzie się wielu chętnych, który zdecydują się sprawdzić nowe rozwiązanie.

fot. Silesia Info Transport

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane